Competition Results
Women's Elite (Oceania QT for Youth Olympic Games)

Match
#
Date Time Court Game
Desc
Team A Team B Result
Forfeit Info
Gold Medal
20 03/03/2018 14:00 1 Gold Medal Tamara Otene (NZL)/Maya Dickson (NZL) Aimee Coleman (AUS)/Tiaan Smith (AUS) 2-0 (21-13, 21-12)
Bronze Medal
19 03/03/2018 14:00 2 Bronze Medal Maybel Ravo (VAN)/Luduine Tebeim (VAN) Teupola Uluialkeba (FIJ)/Salote Tuilovoni (FIJ) 1-2 (21-12, 15-21, 9-15)
Semi Final
18 03/03/2018 10:30 1 Semi Final Aimee Coleman (AUS)/Tiaan Smith (AUS) Teupola Uluialkeba (FIJ)/Salote Tuilovoni (FIJ) 2-0 (25-23, 21-19)
17 03/03/2018 10:30 2 Semi Final Tamara Otene (NZL)/Maya Dickson (NZL) Maybel Ravo (VAN)/Luduine Tebeim (VAN) 2-0 (21-10, 21-11)
5th Playoff
16 03/03/2018 09:40 2 5th Playoff Binneth Punigogo Teno (SOL)/Cecilia Sina Tuata (SOL) Kadaynna Velega (ASA)/Princess Fegauia'a (ASA) 2-0 (21-0, 21-0)
Injury ASA
Pool A
15 02/03/2018 15:30 2 5 v 6 Teupola Uluialkeba (FIJ)/Salote Tuilovoni (FIJ) Binneth Punigogo Teno (SOL)/Cecilia Sina Tuata (SOL) 2-0 (21-3, 21-13)
14 02/03/2018 18:30 2 4 v 6 Kadaynna Velega (ASA)/Princess Fegauia'a (ASA) Binneth Punigogo Teno (SOL)/Cecilia Sina Tuata (SOL) 0-2 (0-21, 0-21)
Injury ASA
13 01/03/2018 15:00 1 4 v 5 Kadaynna Velega (ASA)/Princess Fegauia'a (ASA) Teupola Uluialkeba (FIJ)/Salote Tuilovoni (FIJ) 0-2 (8-21, 13-21)
12 01/03/2018 16:00 1 3 v 6 Maybel Ravo (VAN)/Luduine Tebeim (VAN) Binneth Punigogo Teno (SOL)/Cecilia Sina Tuata (SOL) 2-0 (21-0, 21-0)
11 01/03/2018 09:00 2 3 v 5 Maybel Ravo (VAN)/Luduine Tebeim (VAN) Teupola Uluialkeba (FIJ)/Salote Tuilovoni (FIJ) 1-2 (21-13, 13-21, 5-15)
10 01/03/2018 12:00 2 3 v 4 Maybel Ravo (VAN)/Luduine Tebeim (VAN) Kadaynna Velega (ASA)/Princess Fegauia'a (ASA) 2-0 (21-15, 21-10)
9 01/03/2018 17:00 1 2 v 6 Tamara Otene (NZL)/Maya Dickson (NZL) Binneth Punigogo Teno (SOL)/Cecilia Sina Tuata (SOL) 2-0 (21-0, 21-0)
8 01/03/2018 11:00 2 2 v 5 Tamara Otene (NZL)/Maya Dickson (NZL) Teupola Uluialkeba (FIJ)/Salote Tuilovoni (FIJ) 2-0 (21-5, 21-5)
7 02/03/2018 16:30 1 2 v 4 Tamara Otene (NZL)/Maya Dickson (NZL) Kadaynna Velega (ASA)/Princess Fegauia'a (ASA) 2-0 (21-5, 21-5)
6 02/03/2018 18:30 1 2 v 3 Tamara Otene (NZL)/Maya Dickson (NZL) Maybel Ravo (VAN)/Luduine Tebeim (VAN) 2-0 (21-4, 21-14)
5 01/03/2018 18:00 1 1 v 6 Aimee Coleman (AUS)/Tiaan Smith (AUS) Binneth Punigogo Teno (SOL)/Cecilia Sina Tuata (SOL) 2-0 (21-0, 21-0)
4 02/03/2018 17:30 1 1 v 5 Aimee Coleman (AUS)/Tiaan Smith (AUS) Teupola Uluialkeba (FIJ)/Salote Tuilovoni (FIJ) 2-1 (21-9, 14-21, 15-13)
3 01/03/2018 10:00 2 1 v 4 Aimee Coleman (AUS)/Tiaan Smith (AUS) Kadaynna Velega (ASA)/Princess Fegauia'a (ASA) 2-0 (21-7, 21-4)
2 01/03/2018 15:30 1 1 v 3 Aimee Coleman (AUS)/Tiaan Smith (AUS) Maybel Ravo (VAN)/Luduine Tebeim (VAN) 2-0 (21-12, 21-7)
1 01/03/2018 14:00 1 1 v 2 Aimee Coleman (AUS)/Tiaan Smith (AUS) Tamara Otene (NZL)/Maya Dickson (NZL) 1-2 (18-21, 21-12, 18-20)